Bio

Lenka Vacvalová sa narodila 14.08.1989 v Beluši-Hloži. Vyštudovala Konzervatórium Dezidera Kardoša v Topoľčanoch, Hudobno-dramatické umenie. Po absolutóriu pokračovala v štúdiu na VOŠ Hereckej v Prahe, odbor Dramatické umenie a moderovanie.

Od roku 2004 pôsobila ako moderátorka v regionálnom rádiu Dúha. Neskôr moderovala na pražskej TV Metropol reláciu pre ženy CityLook a reláciu o pečení Cukrárna Metropol. Viac ako tri roky mala svoju reláciu o móde Fashion Time na TV Óčko a v súčasnosti je jednou z tvárí FashionTV Czech&Slovak.

Ako herečka začínala v úspešnom pražskom divadle TaFantastika. Do povedomia divákov sa dostala úlohou v seriáli TV Nova Ordinace v růžové zahradě 2. Zahrala si tiež po boku charizmatického hollywoodskeho herca Madsa Mikkelsena v road movie Move on a na 48. filmovom festivale v Karlových Varoch sa predstavila v českom filme Zejtra Napořád. Účinkovala v seriáloch Na vodě, Sanitka 2, Kolabs a aktuálne ju diváci môžu každý pracovný deň vídať na TV Barrandov v seriáli Soudkyně Barbara.

Lenka Vacvalová pravidelne moderuje významné spoločenské akcie a galavečery. Už od roku 2012 je moderátorkou svetového finále Miss&Mister Deaf World.
Od roku 2015 sa venuje svojej vlastnej módnej línii večerných šiat ALAE by Lenka Vacvalová a je dvornou návrhárkou bývalej prvej dámy, pani Dagmar Havlovej.